Kinderopvang Dronten bestaat uit 17 locaties in Dronten, Biddinghuizen en Swifterbant. Ongeveer 2500 kinderen tussen 0 - 13 jaar oud maken dagelijks gebruik van onze opvang.
De hoogte van de kinderopvangtoeslag is gebaseerd op:- het inkomen van u en uw eventuele toeslagpartner; op http://www.belastingdienst.nl/rekenhulpen/toeslagen/ kunt u een proefberekening maken. Voor het inschatten van uw inkomen kunt u gebruik maken van de hierin opgenomen rekenhulp;- uw situatie; u en uw toeslagpartner werken, studeren, volgen een traject naar werk of een inburgeringscursus bij een gecertificeerde instelling;- het aantal kinderen die u op de opvang heeft;- het aantal opvanguren waarvoor u recht op kinderopvangtoeslag hebt;- het gemiddelde uurtarief.
Ja, dat kan. U brengt de berekende kinderopvangtoeslag in mindering met de totale maandelijkse kosten voor kinderopvang (zie factuur). Op http://www.belastingdienst.nl/rekenhulpen/toeslagen/ kunt u een proefberekening maken om te kijken op hoeveel kinderopvangtoeslag u recht heeft.
U kunt kinderopvangtoeslag aanvragen binnen drie maanden ná de maand waarin uw kind voor het eerst naar de opvang gaat. Wacht daarom niet te lang met aanvragen, anders loopt u kinderopvangtoeslag mis. Geef ook uw wijzigingen zo spoedig mogelijk door via www.toeslagen.nl. Bij voorkeur binnen 4 weken. Denk hierbij aan o.a. het wijzigen van opvanguren of een wijziging in inkomen. Op deze manier weet u zo spoedig mogelijk op welk bedrag aan Kinderopvangtoeslag u recht heeft en komt u later niet voor verrassingen te staan. U kunt ook de kinderopvangtoeslag-app downloaden op www.toeslagen.nl.
De kinderopvangtoeslag wordt door de Belastingdienst rond de 20e van de maand voorafgaand aan de maand van opvang aan u overgemaakt.
- wijziging in aantal opvanguren per maand- wijziging van opvangsoort- wijziging van locatie (i.v.m. LRK-nummer)- wijziging in inkomenGeef uw wijzigingen door via www.toeslagen.nl
Dit verschilt per wijziging. De Belastingdienst verwerkt mutaties op de 1e dag van elke maand. Indien uw ingediende mutatie direct verwerkt kan worden, zal het nieuwe maandbedrag naar verwachting op de 20e van die maand al zijn aangepast. Het kan voorkomen dat een mutatie niet direct verwerkt kan worden en dat de Belastingdienst extra informatie van u nodig heeft. In dat geval wordt de ingediende mutatie op een later moment verwerkt. Heeft de Belastingdienst teveel kinderopvangtoeslag aan u uitbetaald? Dan vorderen zij dit zo spoedig mogelijk terug. Het is mogelijk om een betalingsregeling te treffen. Neem tijdig contact op om goede afspraken te maken.
Maak vooraf een inschatting van het gemiddeld aantal uren per maand aan de hand van de plaatsingsovereenkomst en eventueel benodigde extra opvang. Geef in eerste instantie dit aantal door via www.toeslagen.nl. Na afloop van iedere maand kunt u aan de hand van de factu(u)ren van Kinderopvang Dronten zien hoeveel uren u in deze maand werkelijk heeft afgenomen.Voorbeeld:- U schat in dat u in een jaar gemiddeld 20 uren kinderopvang per maand afneemt.- Vraag kinderopvangtoeslag via www.toeslagen.nl aan per 1 januari van dat jaar op basis van 20 uur per maand.- Na afloop van de maand januari blijkt dat u 22 uren heeft afgenomen. U schat in per februari opnieuw gemiddeld 20 uur per maand af te gaan nemen voor de rest van het jaar.- Dien een wijziging in via www.toeslagen.nl of via de kinderopvangtoeslag-app. Wijzig het aantal opvanguren per 1 januari in 22 uur en wijzig vervolgens het aantal opvanguren per 1 februari weer in 20 uur voor de rest van het jaar.
Na afloop van het jaar ontvangt u van Kinderopvang Dronten een jaaropgave, waarin het totale aantal opvanguren, de gefactureerde bedragen en het gemiddeld uurtarief per opvanglocatie vermeld staan. Kinderopvang Dronten is verplicht deze gegevens maandelijks digitaal aan te leveren bij de Belastingdienst. De Belastingdienst legt de door ons aangeleverde gegevens naast de aanvraag kinderopvangtoeslag die door u is ingediend. Indien er afwijkingen zijn zal de Belastingdienst bedragen aan u nabetalen of van u terugvorderen. Ook kan het zijn dat zij aanvullende gegevens bij u opvragen of contact met ons opnemen voor nadere informatie over de afgenomen uren of betaalde bedragen. Wij adviseren u deze jaaropgave te gebruiken voor de controle van aangevraagde kinderopvangtoeslag. Controleert u hierbij het totaalaantal uren per locatie per kind en het bijbehorende gemiddelde uurtarief. U heeft de jaaropgave niet nodig bij uw aangifte inkomstenbelasting.
Ja, dat kan. Wij helpen u graag op weg maar u blijft wel zelf verantwoordelijk voor de daadwerkelijke aanvraag van de kinderopvangtoeslag. Neem gerust contact op met het Centraal Bureau op maandag tot en met donderdag via telefoonnummer 0321 - 316266 of stuur een e-mail naar kinderopvang@kinderopvangdronten.nl.
Wij adviseren u om op www.toeslagen.nl te bekijken wat u bij scheiding en/of co-ouderschap moet regelen m.b.t. de kinderopvangtoeslag. Een verkorte link naar de betreffende pagina is http://bit.ly/22h3JId . U kunt deze link kopiëren naar uw browser.Verder is het belangrijk om ervoor te zorgen dat wij de factuur voor de opvang waarvoor een ouder kinderopvangtoeslag aanvraagt ook aan deze betreffende ouder sturen. Geef daarom z.s.m. wijzigingen aan ons door.
Nee, dat is niet mogelijk. Wij hebben hiervoor geen overeenkomst met de Belastingdienst afgesloten. De kinderopvangtoeslag wordt uitbetaald op uw eigen bankrekening en u betaalt aan ons het totaalbedrag van de factuur.
Ja, voor de zomermaanden juli en augustus ontvangt u van ons geen factuur en moet u het aantal opvanguren voor de Kinderopvangtoeslag wijzigen in 0 (nul) uren. Let er wel op dat u na deze twee zomermaanden de uren weer aanpast aan de daadwerkelijke opvanguren!